VAIZDO KASEČIŲ PERRAŠYMAS-SKAITMENINIMAS PROFESIONALIA TECHNIKA
Įrašus DVD diskuose skaitmeniname į plačiaformatį 16:9 .MP4 standartą FULLHD 1920x1080 (H.264) pritaikytą žiūrėti tiesiai iš USB laikmenos per TV
NAUJIENA!!! Skaitmeninio garso įrašo (.mp3, wav, wma...) įrašymas į AUDIO KASETE
Skubus vaizdo-garso įrašų skaitmeninimas
Užsakymus iš bet kurio Lietuvos miesto galima siųsti per OMNIVA paštomatus
Skaityti...IŠSAUGOKIME ŠEIMOS VIDEO ARCHYVĄ
Elektoninei technikai sparčiai tobulėjant keičiasi ir vaizdinės medžiagos išsaugojimo laikmenos.Technologiškai atgyvenusias magnetines video kasetes pakeitė nauji, vis labiau išpopuliarėja DVD (Digital Video Disc arba Digital Versatile Disc). Taip pat kompiuterinės vaizdinės medžiagos išsaugojimo variantas AVI formate. Paskutinė banga , tai .mp4 (h.264) 1920x1080 vaizdo formatas, kurį įrašius į flash laikmeną ar HDD kaupiklį galima jungti tiesiai prie TV ir mėgautis jau plačiaformačiu 16:9 vaizdu.
Įrašai laikomi VHS, VHS-C,video8, HI8, miniDV ar kitoje magnetinėje vaizdajuostėse laikui bėgant praranda kokybę. Tai atsitinka ne tik dėl dažno vaizdajuostės naudojimo, bet ir nuo paprasčiausio jos laikymo lentynoje, bei netinkamo oro drėgmės santykio. Perdžiūvusios juostelės peržiūros metu trūksta, trupa nuo jų padengimas su jūsų atsiminimais. Vaizdajuostės tarnavimo laikas 10 – 15 metų, po to filmuoti vaizdai paprasčiausiai išnyksta kartu su Jūsų įamžintos praeities dalimi:.
Problemų su vaizdajuostėm yra begalės, pavyzdžiui: norite surasti tam tikrus kadrus, priversti ilgai prasukinėti juostą, kol surasite norimą siužetą.Taip pat atlikti gerą videomontažą pasitelkus vaizdajuosčių leistuvą neįmanome, bei nepraktiška!
Skaitmeninis vaizdo įrašas DVD diske, šių trūkumų neturi. Kopijuoti informaciją esančią skaitmeniniame formate yra daug paprasčiau, nenukenčia vaizdo, bei garso kokybė. Be to, Jūs galėsite mūsų studijoje atlikti vaizdinės medžiagos konvertavimą į AVI ar .mp4 (h.264) 1920x1080 formato failus toliau montuoti, bei kurti filmus savo namuose.
Kino juostelės 8 mm, 16 mm, taip pat gali atsirasti DVD, ar išorinėje laikmenoje. Jums nebereikės laukti tamsos, kai norėsite peržiūrėti savo ar savo tėvų atsiminimus. Mes perkelsime, pakoreguosime vaizdą ir įgarsinsime vaizdus iš Jūsų senų kino juostelių.
Foto skaidrės: nuo praeities relikvijos iki šiuolaikinio vizualinio pasakojimo įrankio
Nuotraukos ir vizualinis turinys visuomet vaidino esminį vaidmenį perduodant informaciją ir dalinantis kultūra. Šiame straipsnyje žvelgsime į foto skaidrių evoliuciją, nuo pat jų ištakų iki šiuolaikinių skaitmeninių technologijų revoliucijos, pabrėždami statistinius duomenis, atskleidžiančius jų poveikį ir reikšmę.
Foto skaidrių ištakos
Foto skaidrių istorija prasidėjo XIX amžiaus pabaigoje, kai britų mokslininkas Johnas Hetheringtonas sukūrė stereoskopinį projektorių, skirtą vaizdų demonstravimui viešoje erdvėje. Tačiau tikrasis foto skaidrių populiarumo bumas prasidėjo XX amžiaus pradžioje.
Pirmasis skaidrių projektoriaus prototipas
1925 metais amerikietis Lee Rygelis sukūrė pirmąjį modernų skaidrių projektoriaus prototipą. Savo išradimą jis pavadino "kino savaiminiu" ir pristatė kaip novatorišką būdą rodyti fotografijas didelei auditorijai.
Skaidrių populiarumas
3-iojo ir 4-ojo dešimtmečių laikotarpiu foto skaidrių naudojimas verslo ir akademinėje aplinkoje smarkiai išaugo. Jos tapo nepakeičiamu įrankiu pristatant idėjas, produktus ir mokslinius atradimus.
Statistika rodo, kad 1940 m. JAV beveik 80% mokyklų naudojo foto skaidres ugdymo procese.
Skaitmeninės revoliucijos pradžia
Nuo XXI amžiaus pradžios skaitmeninės technologijos pradėjo išstumti tradicines foto skaidres. 2010 m. atlikta apklausa atskleidė, kad tik 15% JAV verslo atstovų vis dar naudojo foto skaidres pristatymams, o 85% jau buvo perėję prie skaitmeninių formatų.
Skaitmeninės foto skaidrės pasižymi lengvu valdymu, patogiu redagavimu ir galimybe dalintis turiniu internete. Šį procesą dar labiau palengvino skaidrių skenavimo technologijos.
Skaitmeninės technologijos šiandien
Šiandien skaitmeninės technologijos ir toliau transformuoja mūsų vizualinio turinio saugojimo ir dalijimosi būdus. USB atmintinės ir išoriniai kietieji diskai (HDD) tapo populiariais skaitmeninių foto skaidrių saugojimo būdais, užtikrindami patogumą ir patikimumą.
2023 m. atlikta rinkos tyrimo duomenimis, skaitmeninių pristatymų programinės įrangos rinka pasiekė 15 milijardų JAV dolerių, o per ateinančius 5 metus tikimasi, kad ji augs vidutiniškai 12% per metus.
Foto skaidrių pranašumai
- Lengvas naudojimas ir prieinamumas
- Galimybė vaizdžiai pateikti informaciją
- Didelis poveikis auditorijai
- Patogus saugojimas ir dalijimasis
- Universalumas įvairiose srityse
Foto skaidrių trūkumai:
- Reikalingas specialus projektorius (tradicinių skaidrių atveju)
- Ribotas skaidrių skaičius vienam pristatymui (tradicinių skaidrių atveju)
- Gali būti pažeidžiamos ar sugadintos (tradicinių skaidrių atveju)
- Reikalauja tam tikros patirties ir įgūdžių (tiek tradicinių, tiek skaitmeninių skaidrių atveju)
Ateities perspektyvos
Nors skaitmeninės technologijos iš dalies pakeitė foto skaidres, jos vis dar išlieka populiariu būdu pateikti informaciją ir dalintis vaizdais. Foto skaidrių universalumas ir paprastumas leidžia jas naudoti įvairiose srityse, nuo švietimo ir mokslo iki verslo ir pramogų.
Foto skaidrės kaip istorijos saugotojos ir nostalgiškas prisilietimas
Tikėtina, kad foto skaidrės ir toliau egzistuos šalia skaitmeninių technologijų, papildydamos viena kitą ir suteikdamos vartotojams įvairių pasirinkimų. Nors skaitmeninės prezentacijos gali pasiūlyti daugiau dinamikos ir interaktyvumo, foto skaidrės teikia keletą unikalių privalumų:
- Fizinis artefaktas: foto skaidrė yra fizinis objektas, kurį galima laikyti rankose ir tiesiogiai su juo sąveikauti. Tai gali sukurti didesnį emocinį ryšį su vaizdu nei skaitmeninis failas.
- Istorinė vertė: foto skaidrės išsaugojo daugybę svarbių istorinių momentų ir vaizdų. Fizinių skaidrių archyvavimas užtikrina, kad šie vaizdai neišnyks dėl pasenusios programinės įrangos ar keičiamų failų formatų.
- Atsparumas gedimams: fizines skaidres mažiau paveikia duomenų praradimas ar programinės įrangos gedimai, nei skaitmeninius failus.
Foto skaidrės taip pat gali patirti renesansą kaip retro estetikos elementas. Kai kurie menininkai ir dizaineriai foto skaidres naudoja kaip kūrybinę terpę, suteikdami savo kūriniams nostalgiško žavesio.
Be to, foto skaidrių skaitmeninimas tampa vis populiaresne praktika. Skenuojant skaidres ir jas išsaugant skaitmeniniu formatu, galima išsaugoti šiuos vaizdus ateities kartoms ir padaryti juos lengviau prieinamus.
Pabaigai
Foto skaidrės nuėjo ilgą kelią nuo savo išradimo iki šiuolaikinių skaitmeninių technologijų eros. Nors jų naudojimas prezentacijose sumažėjo, jos išlieka svarbiu istoriniu artefaktu ir nostalgišku prisilietimu prie praeities. Ateityje tikėtina, kad foto skaidrės bus naudojamos kartu su skaitmeninėmis technologijomis, tarnaudamos kaip fizinės informacijos saugyklos ir įkvepiančios kūrybiškumą.
Skaidrių skenavimo paslauga teikiama, prašome užsukti per šią nuorodą: SKAIDRIŲ SKENAVIMAS
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...Duomenų perkėlimas iš DVD-CD diskų
Ar norite išsaugoti duomenis iš senųjų DVD-CD diskų? DVD-CD diskai yra puikus būdas saugoti informaciją, tačiau jų naudojimas yra vis mažiau populiarus šių dienų kompiuterijoje ar multimedijoje. Jei turite seną diską ir norite perkelti jame esančius duomenis į USB atmintuką, HDD, SSD laikmeną, tai apie tai mes dabar ir aptarsime.
Kodėl reikia perkelti duomenis iš DVD-CD diskų?
DVD-CD diskai turi tam tikrą talpą, kurioje galite saugoti informaciją, pvz., nuotraukas, vaizdo įrašus, audio įrašus ar dokumentus. Tačiau šie diskai yra pažeidžiami dėl įvairių priežasčių. Jie gali būti pažeisti, prarasti arba juose esanti informacija gali tapti neprieinama.
Perkeldami duomenis DVD-CD diskų į naujas šiuolaikines laikmenas, jūs turite kelis svarbius privalumus:
Saugumas: bus saugesni duomenys, nei senuose diskuose.
Patogumas: Pasiekti duomenis bus daug greičiau ir patogiau nei ieškoti reikiamos informacijos diskuose.
Atsarginė duomenų kopija: Perkeliant duomenis į Usb jungties laikmenas, sukursite atsarginę kopiją ir apsaugosite informacinį turinį nuo netikėtų diskų gedimų arba praradimų.
Kaip perkelti duomenis iš DVD-CD?
Perkelti iš DVD diskų duomenis yra nesudėtinga procedūra, kurią galite atlikti nesudėtingai. Štai keletas žingsnių, kaip tai padaryti:
Naudokite tinkamą įrankį: norint perkelti duomenis iš DVD-CD diskų, reikės turėti kompiuterį ar išorinį DVD-CD skaitytuvą.
Pasiruoškite duomenų perkėlimui: Įsitikinkite, ar jūsų DVD-CD diskai yra švarūs ir be jokių matomų apgadinimų. Tai užtikrins geresnį duomenų perkėlimą.
Įjunkite skaitytuvą: Įjunkite ir įsitikinkite, kad jis yra tinkamai prijungtas prie maitinimo šaltinio.
Įdėkite diską į skaitytuvą: Atidarykite DVD arba CD skaitytuvą savo kompiuteryje ir įdėkite norimą diską. Palaukite, kol jis bus nuskaitytas ir atpažintas.
Pasirinkite duomenų perkėlimo metodą: Kompiuteryje matote nuskaitytą diską ir pagal savo poreikius pasirinkite norimą duomenų perkėlimą.
Kopijuokite duomenis tiesiog į įšorinę laikmeną: Pasirinkit tinkamą metodą ir kopijuokite visus reikiamus duomenis iš DVD-CD diskų į savo laikmeną. Tai užtruks tam tikrą laiko tarpą ir priklausys nuo duomenų kiekio ir jūsų kompiuterio greičio
Perkėlus duomenis: Po duomenų perkėlimo įsitikinkite, kad visi duomenys buvo tinkamai perkopijuoti. Atidarykite kiekvieną aplanką ir patikrinkite joje esančias bylas, ar visos tinkamai perkeltos.
Patogus dalinimasis: Turėdami duomenis šiuolaikinėse išorinėse laikmenose, galėsite patogiai iš bet kurios vietos prijungus įrenginį prie kompiuterio, planšeto, dalintis turiniu per socialinius tinklus, įkelti į savo svetainę, yotube.com kanalą ir t.t..
Daugiau apie DVD-CD diskų informacijos perkėlimą skaitykite svetainėje: www.perrasymas.lt
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...
Garso kasečių išsimagnetinimas ir skaitmeninimo galimybės
Senovinės garso kasetės yra neatskiriama muzikos ir garso įrašymo praeities dalis. Tačiau laikui bėgant, šios kasetės gali susidurti su išsimagnetinimo problemomis, o jų turinys gali tapti nepasiekiamas. Aptarsime senovinių audio kasečių išsimagnetinimo problemas ir galimybes perkelti jų informaciją į skaitmeninį formatą.
Senovinės audio kasetės
Kas yra senovinės garso kasetės?. Senovinės garso kasetės yra garso įrašymo laikmenos, kurios buvo populiarios daugelį metų. Jos susideda iš plastikinio korpuso, kuriame yra magnetinės juostelės rinkinys, kuriame įrašytas garso signalas. Šios kasetės buvo naudojamos kaip muzikos įrašymo ir atkūrimo laikmenos.
Populiarumas ir naudojimo būdai. Senovinės garso kasetės buvo labai populiarus garso įrašymo būdas nuo 1960-ųjų iki 1990-ųjų. Jų grotuvai dažnai buvo naudojami namuose, automobiliuose ir kt. Šios kasetės leido žmonėms įrašyti mėgstamus kūrinius, kurti asmeninius miksus arba dalintis muzika su draugais.
Išsimagnetinimo problemos
Kasetės oksidacija ir praradimas. Su laiku, senovinės audio kasetės susiduria su oksidacijos problema. Magnetinės juostelės praranda savo magnetinį lauką, dėl ko sekoje prarandamas ir įrašytas turinys. Oksidacijai dažnai įtakos turi oro drėgmė, šiluma ir netinkamas saugojimas.
Garso kokybės degradacija. Be išsimagnetinimo problemų, senovinės garso kasetės gali patirti ir garso kokybės degradaciją. Ilgalaikis naudojimas ir nuolatinis įrašų atkūrimas gali sukelti garso signalo degradaciją, juostelės suglamžymus, kas dažniausiai ir pasitaiko.
Perkėlimas į skaitmeninį formatą
Skaitmeninio formato privalumai. Perkėlimas senovinės garso kasetės turinio į skaitmeninį formatą suteikia keletą privalumų. Pirmiausia, skaitmeninės laikmenos užtikrina ilgalaikį turinio išsaugojimą be jokių kokybės praradimų. Taip pat skaitmeninis formatas leidžia lengvai perklausyti, redaguoti ir kopijuoti įrašą.
Galimybės perkelti senovines kasetes. Yra keletas galimybių perkelti senovines audio kasetes į skaitmeninį formatą. Viena iš jų yra naudoti specialius USB adapterius arba konverterius, kurie leidžia prijungti senovinį garso kasečių grotuvą prie kompiuterio arba kitų įrenginių. Taip pat egzistuoja įvairios kompiuterinės programos, kurios padeda perkelti ir apdoroti įrašą iš kasetės į skaitmeninį formatą. Šios programos dažnai leidžia įrašyti garso signalą iš kasetės, redaguoti garso įrašus, filtruoti triukšmą ir išsaugoti juos skaitmeniniame formate.
Garso kokybės tikrinimas ir redagavimas
Garso filtravimas ir balansavimas. Perkėlus senovinės garso kasetės įrašus į skaitmeninį formatą, svarbu atkreipti dėmesį į garso kokybę. Galima naudoti garso filtravimo ir balansavimo programas, kurios leis išskirtinį triukšmą, pagerinti balansą ir garsą. Tai užtikrins garso įrašo kokybę.
Archyvavimas ir saugojimas. Po turinio perkėlimo ir įvertinimo svarbu jį išsaugoti. Tai galima padaryti perkeliant garso bylas į atitinkamas saugojimo laikmenas, tokias kaip išorinis kietasis diskas, USB flash arba debesų saugojimo paslaugos. Svarbu rūpintis turinio atsarginiu kopijavimu, kad jis būtų apsaugotas nuo duomenų praradimo.
Apibendrinant norėčiau paminėti, kad senovinės garso kasetės gali patirti išsimagnetinimo problemas ir garso kokybės degradaciją, tačiau yra daug galimybių perkelti jų turinį į skaitmeninį formatą. Naudodami kompiuterines programas arba pasinaudodami profesionaliomis specializuotomis paslaugomis, galite išsaugoti garso įrašus skaitmeniniame formate ir mėgautis įrašais neribotą laiką neprarandant kokybės.
Daugiau apie garso įrašų skaitmeninimo paslaugą čia: Audio kasčių perrašymas
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...
Kiek laiko gali išsilaikyti kasečių įrašai?
Ar turite namuose garso archyvą su dideliu kiekiu kasečių įrašų, galbūt jau seniai neklausėte? Ar kada nors susimąstėte, kiek laiko šie įrašai išsilaiko ir ar jie vis dar yra? Šiame straipsnyje aptarsime, kiek laiko gali išsilaikyti kasečių įrašai, kokie veiksniai gali paveikti jų trukmę ir kaip tinkamai juos saugoti.
Audio kasečių įrašai?
Prieš pradedant kalbėti apie kasečių įrašų trukmę, pirmiausia reikia suprast, kas yra kasečių įrašai. Tai yra įrašyta garso informacija juostoje ir naudojama garso signalo atkūrimui. Kasečių įrašai buvo populiarūs imtinai iki 2000 metų, o dabar jie tapo muzikos ir kitos garso informacijos archyvais.
Kiek laiko gali išsilaikyti kasečių įrašai?
Kiek laiko kasečių įrašai išsilaiko, priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip:
1. Kokybė
Kokybiškesni įrašai kasetėse, kurie buvo tinkamai saugomi, turi didesnę trukmę. Aukštos kokybės įrašai gali išsilaikyti iki 30 metų ar ilgiau, tuo tarpu žemos kokybės įrašai gali sugesti po kelių metų.
2. Laikymo sąlygos
Laikant įrašus kasetėse, reikia atsižvelgti į jų laikymo sąlygas. Garso juostos turi būti saugomos sausoje ir šviesoje nepralaidžioje vietoje, kad kokybė nepablogėtų. Jei jie yra laikomi drėgnoje vietoje, gali atsirasti pelėsiai, kurie sugadina garso juostas. Tinkamai saugojant, įrašus kasetėse, jie išsilaikys iki 30 metų ar ilgiau.
3. Naudojimas
Įrašus kasetėse gali paveikti ir tai, kaip dažnai jie naudojami. Jei kasečių įrašai yra dažni grojami, jų trukmė gali būti trumpesnė nei tokių, kurie yra retai naudojami. Taigi, jei turite brangių ar retų kasečių įrašų, rekomenduojama juos naudoti kuo rečiau.
Kaip tinkamai saugoti audio įrašus kasetėse?
Tinkamai saugoti įrašus garso kasetėse yra labai svarbu, jei norite, kad jie ilgai išsilaikytų. Štai keletas rekomendacijų, kaip tinkamai saugoti kasečių įrašus:
1. Saugokite juos sausoje ir tamsioje vietoje
Kaip jau minėjome, tinkamos laikymo sąlygos yra labai svarbios, jei norite, kad jūsų įrašai kasetėse ilgai išsilaikytų. Jie turėtų būti laikomi tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje, kurioje yra pakankamai vėdinimo, kad neatsirastų pelėsiai.
2. Saugokite audio kasetes toliau nuo šviesos ir šilumos šaltinių
Garso kasetės turi būti apsaugotos nuo saulės šviesos ir karščio. Laikykite jas toli nuo tiesioginių šviesos šaltinių ir šildytuvų.
3. Laikykite audio kasetes vertikaliai
Laikykite kasetes dėkliukuose ir vertikalioje padėtyje, kad netyčia neperspausti ar kitaip nepažeisti. Taip pat geriau jas laikyti atskirai nuo kitų daiktų.
Išvada
Garso kasetės yra puikus būdas išsaugoti garso informaciją. Tačiau norint, kad garso įrašas išsilaikytų ilgą laiką, reikia tinkamai saugoti ir prižiūrėti jas. Geriausias būdas užtikrinti jų trukmę yra laikyti sausoje ir tamsioje vietoje, kuri yra pakankamai vėdinama. Tinkamai prižiūrėjus audiio kasetes įrašai tarnaus jums ilgus metus.
Daugiau apie video kasečių perrašymą skaitykite čia: VIDEO KASEČIŲ PERRAŠYMAS
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Technologijų pasaulis visada yra dinamiškas ir nuolat keičiasi, kaip ir mūsų gyvenimas. Vienas iš dinamiškų pavyzdžių yra VHS įrašų laikotarpio pabaiga ir naujų technologinių sprendimų atėjimas, kurie pakeitė mūsų požiūrį į laikmenas ir vaizdo įrašymą.
Kas yra VHS įrašai?
VHS yra trumpinys nuo "Video Home System", kuri buvo populiari vaizdo įrašymo technologija 20 amžiaus antroje pusėje. VHS kasetė buvo populiari laikmena, skirta laikyti ir žiūrėti filmus ar laidas.
Kada buvo sukurti pirmieji vaizdo įrašymo įrenginiai?
Pirmieji vaizdo įrašymo įrenginiai buvo sukurti XX amžiaus 60-aisiais metais, tačiau jie buvo per brangūs ir sudėtingi naudoti. VHS įrašymo technologija, sukurta Japonijoje 1976 metais, buvo pirmoji, kuri tapo plačiai prieinama vartotojams.
VHS įrašų populiarumas
VHS įrašai buvo labai populiarūs 80-aisiais ir 90-aisiais metais. Jie buvo pigesni ir lengviau prieinami plačiajai visuomenei nei ankstesnės technologijos.
VHS įrašų trūkumai
Nepaisant populiarumo, VHS įrašai turėjo nemažai trūkumų. Jie užima daug vietos, o taip pat nesuteikia aukštos kokybės vaizdo ir garso. Be to, dažnai reikėdavo "prasukinėti" įrašus juostoje, kad galėtum pradėti žiūrėti nuo norimos vietos laidą ar filmą.
DVD technologijos atsiradimas
DVD (angl. Digital Versatile Disc) technologija buvo pristatyta 1995 metais ir pakeitė VHS įrašus. DVD diskai buvo žymiai mažesni ir talpesni, o taip pat suteikė aukštesnę vaizdo ir garso kokybę.
DVD technologijos privalumai palyginti su VHS
DVD technologija turėjo nemažai privalumų palyginus su VHS. Diskai buvo žymiai mažesni, talpesni ir suteikė aukštesnę vaizdo ir garso kokybę. Taip pat DVD diskai nebuvo tokie jautrūs dulkėms ir nenutrūkdavo, kaip tai būdavo su VHS juosta kasetėje.
Blu-ray technologijos atsiradimas
Blu-ray technologija buvo pristatyta 2006 metais ir yra dar viena VHS įrašų alternatyva. Blu-ray diskai yra daugiau talpūs nei DVD diskai, o taip pat suteikia ženkliai aukštesnę vaizdo ir garso kokybę.
Blu-ray privalumai palyginti su DVD ir VHS
Blu-ray technologija turi nemažai privalumų palyginti su DVD ir VHS. Šie diskai yra ženkliai talpesni nei DVD diskai, o taip pat suteikia dar aukštesnę vaizdo ir garso kokybę. Be to, Blu-ray diskai yra labiau atsparūs dulkėms ir subraižymams.
Skaitmeninis srautinis transliavimas
Vienas iš naujausių technologinių pasiekimų yra skaitmeninis srautinis transliavimas. Tai leidžia žiūrovams žiūrėti filmus, laidas ir kitus vaizdo įrašus tiesiogiai per internetą.
Tiesioginis transliavimas per internetą
Tiesioginis transliavimas per internetą yra dar viena technologinė pažanga, kuri pakeitė VHS įrašus. Ši technologija leidžia žiūrovams žiūrėti tiesiogines transliacijas iš viso pasaulio.
Daugiau apie kasečių perrašymą: VHS kasečių perrašymas
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...DVD formato saulėlydis
DVD formatas, kuris anksčiau buvo populiarus ir plačiai naudojamas, šiandien jau laikomas atgyvenusiu technologiniu sprendimu. DVD diskai gaminti iš plastiko kurie nuo senumo lūžinėja nes plastikas praranda plastiškumą arba jei diskas įbrėžtas, tai taip pat netiks naudojimui, įskaitant įrašų atkūrimą iš jų. Tačiau yra būdas išsaugoti šiuos įrašus ir padaryti juos prieinamus moderniems įrenginiams - tai perkeliant juos į naujesnį .mp4 formato failą ir naudojant USB laikmenas.
DVD formato trūkumai
Viena iš didžiausių DVD formato trūkumų yra jų pažeidžiamumas. DVD diskai yra jautrūs laikui ir aplinkybėms, ir gali sugesti arba sulūžti nuo senumo. Taip pat, dažnas įrašo peržiūrėjimas gali sukelti įbrėžimus, kurie trukdys diską nuskaityti ir iškelti iš jo duomenis. Be to, technologiškai pasenusių DVD grotuvų ir DVD rašiklių naudojimas tampa vis retesnis, o jų remontas tampa brangus.
Vaizdo medžiagos perkėlimas
Tačiau yra sprendimų, kaip išvengti DVD diskų pažeidžiamumo problemų ir padaryti įrašus prieinamus moderniems įrenginiams. Vienas iš tokių būdų yra perkelti įrašus iš DVD diskų į naujesnį .mp4 formato failą. Tai galima padaryti naudojant specialias programas, kurios konvertuoja DVD turinį į .mp4 failus, išsaugojant garso ir vaizdo kokybę. Šie .mp4 failai saugomi USB laikmenose, kurios yra daug patogesnės naudojimui ir lengviau perkeliami duomenys.
Formato .mp4 praktiškumas
Perkeliant įrašus iš DVD į .mp4 formatą ir saugant juos USB laikmenose, galima padaryti juos prieinamus daugeliui modernių įrenginių. Tai apima ne tik stacionarius kompiuterius, bet ir išmaniuosius televizorius, planšetinius kompiuterius, mobilųjį telefoną ir kt. Šiuose įrenginiuose galima lengvai atkurti .mp4 failus ir mėgautis įrašais be būtinybės naudoti DVD grotuvus arba DVD diskus.
Tai suteikia daugiau galimybių žiūrėti ir naudoti senesnius įrašus, kurie buvo išsaugoti DVD diskuose. Perkeliant įrašus į .mp4 formatą ir saugant juos USB laikmenose, galima lengvai perduoti, kopijuoti ar dalintis su šeimos nariais, draugais ar kolegomis. .mp4 formatas dažnai palaikomas įvairiose multimedijos grotuvų programose ir svetainėse
Detaliau apie kino juostų skenavimą paspaudus ant šios nuorodos http://www.perrasymas.lt/Kino-juostu-perrasymas
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...
Išsaugokite savo senus video įrašus: Kodėl .mp4 formatas yra geriausias pasirinkimas?
VIDEO KASEČIŲ SKAITMENINIMO PRAKTIŠKUMAS
Šiandieninėje technologijų eroje yra didelė dalis žmonių, kurie naudoja skaitmenines priemones savo kasdieninėje veikloje. Nuo nuotraukų ir muzikos iki filmų ir kitų vaizdo įrašų, skaitmeninis turinys yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Tačiau nedaugelis žmonių susimąsto, kokie yra skaitmeninio turinio formatai ir koks yra jų universalumas. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl .mp4 formatas yra toks patogus ir universalus, ypač jei kalbame apie video kasečių skaitmeninimą.
Pirma, svarbu suprasti, kad video kasečių skaitmeninimas yra svarbus, nes šios analoginės magnetinio įrašo standarto laikmenos yra nebeaktualios ir jų skaitytuvai tampa vis rečiau pasitaikančiais. Be to, skaitmeninis turinys yra daug lengviau valdomas ir saugomas nei fizinių medijų kopijos. Todėl daugelis žmonių nori savo senus video įrašus perkelti į skaitmeninę formą.
Kai kalbame apie skaitmeninį video turinį, .mp4 formatas yra vienas iš populiariausių. Tai yra dėl to, kad .mp4 formatas yra plačiai palaikomas įvairiose platformose ir prietaisuose. Be to, jis yra universalus, nes leidžia laikyti ne tik vaizdo įrašą, bet ir garso ir subtitrus. Taigi, jei perkelsite savo senus video įrašus į .mp4 formatą, galėsite juos žiūrėti įvairiose įrenginiuose, įskaitant kompiuterius, išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir televizorius.
Taip pat, .mp4 failai gali būti lengvai persiunčiami internetu ar perduodami iš vieno įrenginio į kitą.
Be to, .mp4 formatas palaiko aukštos kokybės vaizdo įrašus, įskaitant HD ir 4K vaizdo įrašus. Tai yra svarbu, jei norite išlaikyti aukštą vaizdo įrašo kokybę.
.mp4 FORMATO YPATUMAI
Svarbus .mp4 formato privalumas yra tai, kad jis palaiko žymųjį laiko kodavimą (angl. timecode). Tai reiškia, kad galite lengvai nustatyti tam tikrą vaizdo įrašo vietą, nurodydami konkretų laiką. Tai ypač svarbu, jei turite ilgus vaizdo įrašus ir norite greitai pasiekti tam tikrą jų vietą.
Be to, .mp4 formatas gali būti apsaugotas šifravimo technologijomis, kad būtų užtikrinta jo saugumas. Tai ypač svarbu, jei turite privačius ar konfidencialius vaizdo įrašus, kuriuos norite apsaugoti nuo neleistino prieigos arba kopijavimo.
Galų gale, .mp4 formatas yra labai patogus, nes jis gali būti redaguojamas ir konvertuojamas į kitus formatus. Tai reiškia, kad galite lengvai keisti savo vaizdo įrašų formatus, jei reikia pritaikyti juos skirtingiems prietaisams ar platformoms.
Visi šie .mp4 formato privalumai daro jį vienu iš labiausiai patogiai naudojamų ir universaliai palaikomų vaizdo įrašų formatų skaitmeniniame pasaulyje. Todėl, jei planuojate skaitmenizuoti savo senus video įrašus, rekomenduojame konvertuoti juos į .mp4 formatą, kad būtų lengviau žiūrėti, dalintis ir saugoti juos bet kuriame prietaise ar platformoje.
Detaliau apie kino juostų skenavimą paspaudus ant šios nuorodos http://www.perrasymas.lt/Kino-juostu-perrasymas
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...
Turiniui tinkamo vaizdo įrašo formato pasirinkimas: profesionalų patarimai
Vaizdo įrašų formatai nuėjo ilgą kelią nuo pirmųjų vaizdajuosčių ir filmų laikų. Šiandien yra daugybė skirtingų vaizdo formatų tipų, kurių kiekvienas turi savo unikalių savybių ir privalumų. Vaizdo įrašų formatų supratimas yra labai svarbus kiekvienam, norinčiam kurti, redaguoti ar platinti vaizdo turinį. Šiame straipsnyje pateiksime išsamią dažniausiai naudojamų vaizdo įrašų formatų apžvalgą ir jų svarbą šiuolaikinėje vaizdo aplinkoje.
MP4
-
MP4 H.264 formatas šiandien yra vienas populiariausių vaizdo formatų. Jis plačiai naudojamas srautiniam vaizdo įrašų perdavimui internetu ir yra palaikomas daugybės įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir stacionarius kompiuterius. MP4 formatas yra žinomas dėl aukštos kokybės ir glaudinimo efektyvumo, todėl yra puikus pasirinkimas platinant vaizdo įrašus internete.
AVI
-
AVI formatas yra vienas seniausių ir šiandien naudojamų vaizdo formatų. Ją 1990-ųjų pradžioje sukūrė „Microsoft“ ir palaiko įvairūs įrenginiai. AVI formatas yra žinomas dėl savo aukštos kokybės, tačiau jis nėra toks efektyvus kaip modernesni formatai, tokie kaip MP4. Dėl šios priežasties jis dažnai naudojamas vaizdo įrašams saugoti vietiniuose standžiuosiuose diskuose, o ne platinti internetu.
MOV
-
MOV formatą sukūrė Apple ir jis plačiai naudojamas žiniasklaidos ir pramogų pramonėje. Jis žinomas dėl savo aukštos kokybės ir dažnai naudojamas vaizdo įrašų redagavimui ir postprodukcijai. MOV formatas taip pat naudojamas internetiniam vaizdo įrašų platinimui, nors jis nėra taip plačiai palaikomas kaip MP4 formatas.
WMV
-
WMV formatą sukūrė „Microsoft“ ir jis dažnai naudojamas vaizdo įrašams transliuoti internetu. Jis žinomas dėl didelio suspaudimo efektyvumo ir yra palaikomas įvairių įrenginių. Tačiau WMV formatas nėra taip plačiai palaikomas kaip MP4 formatas (H.264), kuris tapo de facto internetinio vaizdo platinimo standartu.
HEVC
-
HEVC formatas, dar žinomas kaip H.265, yra vienas iš naujausių sukurtų vaizdo įrašų formatų. Jis žinomas dėl didelio glaudinimo efektyvumo ir dažnai naudojamas vaizdo įrašams transliuoti internetu. HEVC formatas vis dar yra palyginti naujas, tačiau tikimasi, kad ateinančiais metais jis bus plačiau naudojamas.
AVCHD
-
AVCHD formatas daugiausia naudojamas vartotojų vaizdo kamerose ir yra žinomas dėl savo aukštos kokybės. Jis dažnai naudojamas didelės raiškos vaizdo įrašams įrašyti ir yra palaikomas įvairių įrenginių. Tačiau AVCHD formatas nėra toks efektyvus kaip modernesni formatai, tokie kaip MP4 ir HEVC.
Apibendrinant, suprasti vaizdo įrašų formatus būtina kiekvienam, norinčiam kurti, redaguoti ar platinti vaizdo turinį. Kiekvienas formatas turi savo išskirtines savybes ir privalumus, o formato pasirinkimas priklausys nuo konkrečių projekto poreikių. Šiandien dažniausiai naudojami MP4, AVI, MOV, WMV, HEVC ir AVCHD vaizdo formatai, kurių kiekvienas turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Kiekvienam projektui pasirinkę tinkamą vaizdo įrašo formatą, turinio kūrėjai gali užtikrinti, kad jų vaizdo įrašai atrodys puikiai ir bus lengvai platinami plačiajai auditorijai.
Apie video kasečių perrašymą galima pasidomėti perėjus šia nuoroda: http://www.perrasymas.lt/Video-kasetes-perrasymas-i-dvd
+370 69019114 nuo 11 -18 val. Video-audio perasymo i DVD paslauga, http://www.perrasymas.lt #PERRASYMAS, #Video kasečių perrasymas, #videoskaitmeninimasjuostų, #vaizdajuosčių perrašymas, #www.perrasymas.lt, #kinojuostųperrašymas, 8 mm, 16 mm,, #audio kasečių, #audio juostų, #vinilinių plokštelių, #perrašymas į usb, skaitmenine laikmena, #fotofilmų kūrimas, iš jūsų fotonuotraukų, #video montažo darbai, #Hi8, #video8, #digital8, #VHS, #VHS-C, #miniDV, #HDV, #DVCAM, #NTSC, #PAL, #SECAM, #MESECAM, #perrašymas, video montažas, #Mp4, mpeg formatu, #mpeg2, #vob #FULL HD, #4K,#videokaseciuperrasymaskaune
Skaityti...